SZPITALE, KLINIKI, PRZYCHODNIE I GABINETY
OD 22 LAT W MEDYCYNIE

DORADZTWO OPARTE NA WYNIKACH FINANSOWYCH
RENTOWNOŚĆ PLACÓWEK MEDYCZNYCH, DOBÓR PERSONELU

AUDYT Z ODPOWIEDZIALNYM WDROŻENIEM ZMIAN
DORADZTWO DLA WŁAŚCICIELI GABINETÓW

PRECYZJA, ELASTYCZNOŚĆ, SKUTECZNOŚĆ = ZYSKI

ORTODONCJA I STOMATOLOGIA
NIGDY WCZEŚNIEJ
NIE BYŁY TAK DOBRZE ZARZĄDZANE

Precyzja, elastyczność, skuteczność = POWODZENIE

ROZWIJAMY MEDYCYNĘ PRAWOLUBNIE
I FINANSOWO SKUTECZNIE

Lekarze, małe gabinety, centra medyczne, kliniki i szpitale

WIEDZA I UMIEJĘTNOŚCI

EKONOMIA, ZARZĄDZANIE I KIEROWANIE LUDŹMI, MARKETING,
WYNIK FINANSOWY, LOJALNOŚĆ KLIENTÓW

Profilaktyka

Profilaktyka jest nadrzędnym elementem w stomatologii. Prawidłowej higieny jamy ustnej powinniśmy uczyć sie juz od najmłodszych lat. Ważne jest, aby nasze dzieci nauczyły się jak właściwie dbać o zęby tak aby stało się to dobrym nawykiem.

 

 

 

Rozmowa i przeprowadzenie instruktażu higienizacyjnego z Pacjentem jest czynnością niezbędną do wykonywania kolejnych zabiegów. Dzięki wizycie lekarz może dowiedzieć się czy nasze dziecko zmaga sie z próchnica, czy zgryz jest prawidłowy, ocenić poprawność mycia zębów, a także  udzielić nam wiele rad i wskazówek dotyczących odpowiedniej diety.

 

Fluoryzacja zębów lakierem fluorowym jest najczęstszym zabiegiem wykonywanym w gabinecie. Dzięki niemu wzmacnia sie szkliwo zębów, maleje nadwrażliwość, zęby stają są mniej podatne na próchnicę. Zabieg ten zaleca sie stosować 2-4 razy w roku, jednak powinien być poprzedzony profesjonalnym oczyszczeniem zębów, usunięciem kamienia nazębnego, potocznie zwanego skalingiem.

 

Skaling jest to zabieg polegający na usunięciu kamienia nazębnego, który osadza sie głównie w okolicach szyjek zębowych. Skutkiem gromadzenia się tego twardego osadu mogą być choroby dziąseł, np. „paradontoza” czy próchnica. Zabiegiem uzupełniającym po usunięciu kamienia nazębnego jest piaskowanie.

 

Piaskowanie zębów to zabieg dentystyczny polegający na usuwaniu osadów nazębnych i nieestetycznych przebarwień za pomocą specjalnego proszka wydmuchiwanego pod ciśnieniem na powierzchnię zęba. Przebarwienia i osad powstają na skutek picia dużej ilości kawy, czarnej herbaty i palenia papierosów. Etapem kończącym piaskowanie zębów jest polerowanie powierzchni zęba profesjonalnymi pastami o różnych stopniach ścieralności.

 

 

 

Częstym zabiegiem przeprowadzonym u dzieci jest lakowanie zębów. Jest to zabieg profilaktyczny wykonywany w zębach stałych i mlecznych, polegający na pokryciu lakierem uszczelniającym bruzd, szczelin i zagłębień. Lakowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy nawet o 90%. W zębach mlecznych zaleca się pokrycie bruzd lakami kolorowymi (lakowanie kolorowe). Zęby prawidłowo zalakowane stają się prawie całkowicie odporne na najczęściej występującą formę próchnicy. Zabieg ten w całości jest bezbolesny.

 

Wszystkie wymienione powyżej procedury muszą być kontrolowane przez lekarza. Dzięki temu mamy pewność, że zęby nasze i dzieci są dobrze zabezpieczone. Dzięki systematycznej profilaktyce jamy ustnej można zachować nasz uśmiech aż do później starości.

extras
/next

              

 

Odwiedź

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.